2. Origami
  3. Origami

Origami

Sztukę origami należy wykorzystać przede wszystkim jako formę usprawnienia edukacji – zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym oraz w młodszym wieku szkolnym. Zajęcia z origami rozwijają myślenie twórcze, konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną, sytuacyjną, wyostrzają spostrzegawczość, ułatwiają zapamiętywanie, wreszcie uczą prostoty, estetyki, dokładności, cierpliwości i dyscypliny.

Zdolności manualne dziecka, jego wrażliwość na otaczający świat, naturalna chęć przygody i poznania. Wszystko to można wykorzystać w nauce origami w przedszkolu i w szkole. Jest to obok zabawy, która dostarcza dziecku radości. Działanie kształtujące osobowość małego człowieka, zmierzające do poznania własnej wartości oraz rozwijania jego fantazji umożliwiającej samodzielne tworzenie.

Origami wymaga od dziecka precyzji składania, wymaga wielkiej koncentracji – poszczególne czynności muszą być wykonane ściśle według kolejności. Jest tu więc miejsce także na naukę logicznego myślenia.