Misie

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE
NA MIESIĄC MARZEC
GRUPA „MISIE”

 

1. Były sobie dinozaury - tworzenie okazji do pogłębienia  wiadomości na temat dinozaurów oraz budzenia zaciekawienia otaczającym światem, jego prehistorią:

– rozszerzenie zasobu słownictwa dotyczącego treści niedostępnych bezpośredniej obserwacji,

– poznanie historii powstania węgla kamiennego oraz zapoznanie z przyczynami wyginięcia dinozaurów,

– umożliwienie dziecku ekspresji spostrzeżeń.

2. Poznajemy zwierzęta - poznawanie warunków niezbędnych do rozwoju zwierząt; zwrócenie uwagi na ostrożność w kontaktach ze zwierzętami dzikimi i domowymi. Dostrzeganie różnic w budowie dzikich zwierząt dostępnych bezpośredniej obserwacji. Poznawanie wybranych przedstawicieli zwierząt egzotycznych (słoń, tygrys, małpa, lew, zebra).

3/4. Wiosna idzie przez świat - obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie wiosną - powracające ptaki (bociany),  pojawiające się pierwsze kwiaty (krokusy, przebiśniegi), pojawianie się pąków i liści na drzewach i krzewach. Zakładanie zielonego ogródka w sali, poznawanie czynników potrzebnych do rozwoju roślin.Poznawanie zwiastunów wiosny, np. kwitnienia wierzby i leszczyny, pojawienie się pąków na drzewach, krzewach. Zakładanie w sali zielonego ogródka, poznawanie czynników potrzebnych do rozwoju roślin. 
„Spotkanie z wiosną” piosenka

 

Ciepły wietrzyk powiał dzisiaj,

słychać świergot ptaków,

a w ogrodzie spotkać można

miłych przedszkolaków.

 

Refren:

Wiosna, wiosna przyszła do nas,

Bierzmy się za ręce.         

Pośród młodej, bujnej trawy

Kwiatów coraz więcej.