Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. ŻŁOBEK

ŻŁOBEK

 

BEZPIECZNY POWRÓT DO ŻŁOBKA

W ROKU SZKOLNYM  2020/2021

 

     Drodzy rodzice w związku z sytuacją związaną z pandemią koronawirusa COVID – 19 w roku szkolnym 2020/2021 przedszkole będzie funkcjonowało nieco inaczej:

v przed wejściem do budynku konieczna jest dezynfekcja rąk;

v  obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust;

v obowiązuje całkowity zakaz wchodzenia rodziców/ opiekunów do sal zabaw dzieci;

v w szatni obowiązuje nakaz zachowania dystansu do 2 metrów;

v dzieci nie przynoszą do żłobka: pluszaków, swoich zabawek;

v w dalszym ciągu obowiązuje zakaz korzystania z placu zabaw po odebraniu dziecka ze żłobka;

 

 

 

 

 

„Najważniejszy obowiązek wobec dzieci, to dać im szczęście."

                                                              — Alen Baxton

 

Żłobek Miejski w Myśliborzu jest miejscem, które będzie zastępować ciepły dom dzieciom, których rodzice są aktywni zawodowo. Szczęśliwe dzieciństwo stanowi fundament w dalszej fazie życia jednostki, dlatego też pragniemy, aby dzieci uczęszczające do naszego przedszkola miały beztroskie, radosne, szczęśliwe i pełne przygód dzieciństwo.

 

Nasza placówka powstała z myślą o zapewnieniu najmłodszym dzieciom opieki i edukacji, wspieraniu ich rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i społecznego, w atmosferze zabawy, uśmiechu i radości.

Nasz żłobek łączy w sobie miejsce profesjonalnej opieki dla dziecka, gdzie w pełni zaspokajane są jego potrzeby: bezpieczeństwa, poznawania świata, kontaktu emocjonalnego oraz rozwoju. W przyjaznej i domowej atmosferze dzieci wprowadzane są w świat samodzielności i współpracy w grupie

W naszej placówce zatrudniamy profesjonalnych opiekunów - ludzi z pasją, którzy wspierają nas w misji tworzenia miejsca, przyjaznego każdemu dziecku. W żłobku staramy się stwarzać dzieciom warunki do rozwijania indywidualnych talentów oraz kontaktu z rówieśnikami. Wykorzystujemy do tego innowacyjne metody pracy z dziećmi.

 

Każdy dzień w żłobku jest inny! Podczas pobytu w naszej placówce dzieci mają okazję poznawać świat, odkrywając przy tym jego tajemnice i cuda, uczyć się nowych rzeczy, przeżywać przygody i nowe doświadczenia. Praca z dziećmi w naszym żłobku opiera się na planie dnia,  co pozwala dziecku na stopniowe budowanie pojęcia czasu, uczenie się planowania i organizacji , a nade wszystko wpływa na poczucie bezpieczeństwa.

 

Nasz żłobek jest miejscem, w którym bezpieczeństwo, rozwój poznawczy, ruchowy i intelektualny DZIECI jest najważniejszy, a największą nagrodą jest dla nas uśmiech DZIECKA !